3 Haziran 2008 Salı

"SQL Server Setup cannot write system databases to X:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.X\MSSQL\Template Data\, because it contains files from

HATA MESAJI:
"SQL Server Setup cannot write system databases to X:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.X\MSSQL\Template Data\, because it contains files from a previous installation. To continue, move the databases from the specified folder, or specify a different installation folder. Then run SQL Server Setup again."

AÇIKLAMA:
Bir SQL Server 2005 Instance' ı kurarken bu hata mesajı ile karşılaşabilirsiniz.

Hatanın nedeni, belirtilen yolda, önceki bir SQL Server 2005 yüklemesine ait dosyaların bulunmasıdır. Bu dosyalar da, sistem veritabanlarına ait dosyalardır. Kaldırma işlemi esnasında, bir şekilde kaldırılamamış olabilirler, bu nedenle de hâlâ duruyorlardır.

ÇÖZÜM:
Eğer bu Instance' ın kaldırıldığından, kullanılmadığından ve hiçbir işlevi olmadığından eminseniz, o zaman belirtilen yoldaki bu dosyaları silebilirsiniz.

SQL Server Setup' taki hata mesajında bulunan "Retry" düğmetine tıkladığınızda, SQL Server Setup, yükleme işlemine kaldığı yerden devam edecektir.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

teşekkürler..oldu gibi ama umarım sorun çıkmaz tekrar:)