24 Ağustos 2012 Cuma

İş değişikliği

Temmuz 2009 tarihinde Veritabanı Mühendisi olarak çalışmaya başladığım Denizbank - Intertech firmasından Eylül 2012 tarihi itibari ile ayrılmış bulunuyorum. Ekim 2012'den itibaren Aktif Grup altındaki Softaktif firması için çalışmaya başlayacağım.

Intertech, gerçekten "profesyonel" diyebileceğim birçok insanın çalıştığı ve her ne kadar zaman zaman çok yorulsam ve yıpransam da, benim de çalışmaktan memnunluk duyduğum bir firma. Kas, ağrısız büyümüyor. Intertech'teki çalışma ortamının yoğunluğu, neredeyse tamamen pratikte çalışmamıza neden oldu. Bu süreçte teorik konularda pek çalışamadım ne yazık ki. Ben en sağlıklı çalışma sürecinin, pratik ve teorik çalışmaların dengeli sürdürülebildiği bir süreç olduğunu düşünüyorum. Tabii ki sadece bu nedenle değil, ama daha ziyade bu nedenle Intertech'teki çalışma sürecimi sonlandırdım. Görevlerini sürdüren arkadaşlarıma başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

Softaktif'te ise Veritabanı Uzmanı olarak çalışacağım. Yine SQL Server sunucularını yöneteceğim, ama bunun yanında SQL Azure, MySQL ve PostgreSQL ile de ilgileneceğim. Bu konularda bilgi edinip, ilgili arkadaşlarımla ve belki bazılarını da sizlerle paylaşacağım.

Ayrıca, SQL Server ile ilgili küçük, orta ve büyük ölçekli tüm projelerinizde (yarım zamanlı olarak), yaşanılan sorunların çözümünde, yerinde doğaçlama veya belirlenecek olan bir müfredata göre eğitim verilmesinde, planlamalarda\kurulumlarda artık birlikte çalışabiliriz. Bu yeni işimde bu çeşit danışmanlık işleri de yapabileceğim. Lütfen ayrıntılar konusunda iletişim kurmaktan çekinmeyin. İletişim bilgilerimi, Blog'umun ana sayfasında bulabilirsiniz.

Umarım herkes için hayırlısı olur.

Hiç yorum yok: