27 Aralık 2007 Perşembe

"Executing the query "EXECUTE master.dbo.xp_delete_file 0,N'',N'',N'2007-11-14T13:06:42' " failed with the following error: "Error executing extended

HATA MESAJI:
"Executing the query "EXECUTE master.dbo.xp_delete_file 0,N'',N'',N'2007-11-14T13:06:42' " failed with the following error: "Error executing extended stored procedure: Invalid Parameter". Possible failure reasons: Problems with the query, "ResultSet" property not set correctly, parameters not set correctly, or connection not established correctly. "

AÇIKLAMA:
SQL Server 2005' te Maintanence Plan kullanarak oluşturduğunuz bir Maintanence Cleanup Task' teki Folder değerini boş bırakırsanız bu hatayı alırsınız.

Hatanın oluşumu şöyle:
- SSMS' i açın
- Management' tan Maintanence Plans' e gidin.
- Sağ tuş, Mailtanence Plan Wizard' a tıklayın.
- Bir Maintanence Cleanup Task oluşturmaya başlayın ve Define Maintanence Cleanup Task penceresine geldiğinizde Folder metin kutusuna gerekli yol değerini girmezseniz ve boş bırakırsanız, bu hatayı alırsınız.

ÇÖZÜM:
MAintanence Cleanup Task' i oluştururken karşınıza gelen Define Maintanence Cleanup Task penceresindeki Folder metin kutusuna veritabanı yedeklerinizi tuttuğunuz geçerli bir yol değeri girin.

Hiç yorum yok: